2013 Waterways Ireland Classic Fishing Festival - reportáž

Každoroční rybářská soutěž 2013 Waterways Ireland Classic Fishing Festival se po týdnu plném extrémů chýlí zdárně ke konci. Byli jsme při tom. Všech 216 zúčastněných rybářů se v pondělí klepalo zimou, v úterý dostali úpal a v pátek oblékali nepromokavé overaly do hustého deště. Vítěz druhého dne soutěže Peter Vasey ze Stoke Newington v Londýně zvítězil i v celkovém hodnocení s celkovou nalovenou hmotností 39 kg a 510 gramů. Odnáší si tak finanční odměnu ve výši 5 000 Liber, křišťálový pohár soutěže a nový rybářský prut Daiwa s navijákem. Úlovek, kterého dosáhnul v posledním soutěžním dnu, 4 kilogramy a 660 gramů, jej spolehlivě udržel na prvním místě v pořadí a zajistil mu celkové vítězství. Peter, který patří ke sportovně rybářskému klubu Sensas Oakwood Angling, se závodu účastní již podvanácté a podle vlastních slov jej místní pohostinnost za rok určitě přivede znovu.
Celkově druhý skončil Kevin Rowles z Devizes s výsledkem slušných 32 kilogramů a 250 gramů. Druhé místo je honorováno částkou 2 000 Liber, křišťálovým pohárem a dalšími drobnostmi do firmy Daiwa. Třetí místo obsadil Stephen Priestly s Manechesteru s 28 kg a 280 gramy a rovněž si odnáší křišťálový pohár s peněžní cenou 1 500 Liber.

Soutěž družstev

Kromě individuální soutěže se velké popularitě těší také soutěž čtyřčlenných týmů, kde lotos zabojovalo družstvo Dads and Lads s celkovou hmotností 74 kg a 510 gramů. Rovněž v soutěži družstev se rozdělovaly pěkné ceny a nemalé finanční částky.

Lokální borci

Místní favorité si vedli letos o poznání lépe, než v minulém roce. Špičkou domácí reprezentace se stal Nick Seddon z Enniskillen na celkové pátém místě a v závěsu za ním se na osmém umístil vítěz klasického závodu v minulých létech John Potter z Lisbellaw. Gareth Williams, další z místních nadějí, skončil na 25. místě.

Trable organizátorů

Vytýčit lovné sektory tak, aby nesly po celou dobu závodu slušné úlovky, byl jako obvykle oříšek pro organizátory. Mrazivé týdny, které závodu předcházely, celou věc jednoznačně zkomplikovaly, ale nakonec se podařilo vybrat takové sektory, které si podržely výnosnost i v průběhu proměnlivého počasí.